FAQ - Často kladené otázky

Tady je pár otázek a odpovědí, které by vás možná zajímaly. Sestaveno z dotazů lidí kolem mě.Kreslení

Otázka: Čím kreslíš?

Odp.: Používám Wacom Graphire Tablet. (Pro ty, kteří ještě neslyšeli o tabletu: žádná rozpustná barva v tabletách to není, je to malá deska připíchnutá k počítači, která snímá pohyb a přítlak speciální tužky. A je to hustý, doporučuju!)

Otázka: Studuješ nějakou speciální školu?

Odp.: Ano, jsem studentkou školy Michael - Soukromá střední škola reklamní tvorby, s.r.o. v Praze.

Otázka: Jak dlouho už kreslíš?

Odp.: Nikdy jsem nijak moc dobře nekreslila. Ještě v šesté třídě, kdy jsem napsala pár příběhů a myslela jsem si, že je můžu vydat, jsem hledala někoho, kdo by mi nakreslil aspoň titulní stránku. Ale nikdo se nenašel, tak jsem to zkusila sama. Během let jsem se vypracovala až k tomuhle.

Otázka: Jaký je tvůj velký sen? Budeš i v budoucnosti pokračovat v kreslení a comixech?

Odp.: Pokud možno ano. Můj velký sen je odstěhovat se do USA a pracovat na kreslených projektech a 3D animacích v některém z velkých filmových studií jako Dreamworks, Pixar atd. A udělám pro to cokoli.

Otázka: PROČ PROČ PROČ jsou ty postavy draci? Tenhle comix by byl určitě mnohem víc populární, kdybys ho kreslila jako mangu. S tvými schopnostmi a takovým úžasným příběhem [tahle osoba četla část skriptu k 2. dílu] bys mohla dobýt svět, tak není to ztráta času to kreslit TAKHLE?

Odp.: Díky moc, ale už jsem si toho všimla na veřejných galeriích, kde publikuji svoje obrázky. Lidi vždycky hledají postavy z jejich oblíbené mangy/anime (nebo ty, které se jim podobají), takže i když najdou obrázek jako Carry on Smiling, nelíbí se jim tolik, jako kdyby tam byla nějaká manga postava. (Vsadím se, že tenhle by mohl být opravdu populární.) Nezaujme je to jenom proto, že je tam prostě JENOM NĚJAKÉ NEZNÁMÉ divné ještěrkovité stvoření.

Vždycky jsem se snažila být co nejvíc originální, takže jsem si vytvořila své vlastní postavy, které možná nikdo nezná, ale jsou ORIGINÁLNÍ. Nechci kreslit něco jenom proto, že to všichni kreslí. Chci dělat to, co dělat chci a nezajímám se o popularitu a tak (nojo, ale nějaké peníze se vždycky hodí a ty jdou ruku v ruce s popularitou... >.>). Trvalo hodně let jenom najít JEDNU osobu, které se skutečně líbily designy postav, ale i tak jsem pokračovala v kreslení, protože mě to hrozně moc bavilo a to mi dávalo sílu. Kreslila jsem a psala v naději, že jednou možná najdu někoho, kdo si Dragon Heroes užije tolik jako si je užívám já.

... Poslední poznámka: většina lidí také neměla ráda Mickey Mouse, když ho viděli poprvé :DComix

Otázka: Prozradíš, o čem dál budou Dračí hrdinové a jak skončí?

Odp.: Uh, jasně že ne! To bych se s tím pak nemusela kreslit! Dračí hrdinové je tak trochu univerzální comix, každý si přijde na své. Chci do něj dát ale hlavně hodně napětí, záhad, taky z toho chci udělat trochu psychothriller. A taky to bude o HODNĚ velkém nebezpečí a pár postav taky bude muset zemřít…

Otázka: Počkej, nemyslíš snad, že by hlavní hrdinové mohli zemřít, že ne?

Odp.: Možná, a proč ne? >:]

Otázka: Oh! A zamiluje se tam aspoň někdo? Máš tam jednu holku a dva kluky, to se o ní poperou?

Odp.: No nazdar! Je tu někdo, kdo nemyslí právě na tohle??

Otázka: Chtěla bys, aby tví hrdinové byli i tví přátelé ve skutečnosti?

Odp.: Erm... no radši ne, ti by mě určitě zavraždili za to, co musejí zažívat :D

Otázka: Jak vznikla jména hlavních postav?

Odp.: Různě. Třeba Mirrage je modifikace anglického slova "mirage - polární záře, zázrak", stejně tak Zeero: "zero - nula, nic". Stacey je asi mé nejoblíbenější dívčí jméno, jmenovala se tak jedna hrdinka série příběhů, které jsem začala psát někdy v 11 letech. Později jsem jí zkoušela dát trochu exotičtější jména, ale nakonec jsem se stejně vrátila ke Stacey. Staceyin pes Keerio se jmenuje podle firewallu co jsme měli na compu, než jsme reinstalovali windows, ale ten název se psal jinak (jenže já si nepamatuju jak). Fayllen je jedním z příkladů jmen, která vznikla prostě jenom z nahodilého skládání různých slabik tak, aby to nedávalo smysl v žádném mně známém jazyce - tímto způsobem jsem vytvořila asi 70% všech názvů a jmen ve svých příbězích :)

Otázka: Kdo je vůbec hlavní hrdina?

Odp.: Úplně nejdřív měla bejt hlavním hrdinou Stacey. Pak jsem k ní ale přidala Fayllena, aby to nebyl holčičí comix, takže se neohroženým hrdinou stal Fayllen. Jenže jsem z toho nechtěla udělat nějaké "milostné drama", tak jsem tam šoupla Mirrage jako takovou podřadnější postavu. Od té doby se ale scénář hodně změnil, takže teď to vypadá, že hlavní postava je Mirrage, ale později v dalších částech comixů bude hlavní postavou zas někdo jiný. Hlavními hrdiny jsou prostě všichni tři.Obecné dotazy

Otázka: Slyšel jsem o tvé knize. O čem je?

Odp.: O mluvícím dinosarovi jménem Froddy, který se dostane do naší civilizace a setká se třemi lidskými přáteli, dětmi Tinou, Alexem a Luckou. Společně zažívají hodně dobrodružství.

Otázka: A jak se ta kniha jmenuje?

Odp.: Oficiálně Froddy - přítel z pravěku. Vyšla v nakladatelství Portál.

Otázka: Můžu nakreslit nějakou postavu z tvého comixu?

Odp.: Samosebou! Budu moc šťastná, když mi pošleš svůj obrázek v jpg na adresu fanart(zavináč)dragonheroes(tečka)net (prosím jen soubory ne větší než 1 MB). Uveřejním ho v sekci FanArt!, takže - začni kreslit!

Otázka: Nakreslíš mi obrázek?

Odp.: Uhm, promiň, ale momentálně jsem hodně zaneprázdněná. To nestačí už ty obrázky, co na internetu mám? Uf! Slibuju, že nějaký přikreslím!

Otázka: Můžu odkazovat na Dračí hrdiny?

Odp.: Samozřejmě! V sekci Odkazy jsou bannery volně k použití. Můžete je šoupnout, kam chcete :)

Otázka: Nechápu proč to děláš i v anglické verzi, když anglicky neumíš.

Odp.: Vím, že moje angličtina je naprosto příšerná, i pro mě by bylo pohodlnější to nechat jenom v češtině. Ale já chci všechno zpřístupnit co nejvíce lidem. Ne že bych nutně potřebovala rozšiřovat svoje slinty po světě, ale co když si to bude chtít někdo přečíst a nebude umět česky? To je vlastně jistej způsob diskriminace cizinců ;] Kdybych uměla ještě jiný jazyk než angličtinu, taky bych udělala další jazykovou verzi - ehm, neumí tu někdo francouzsky, španělsky, japonsky nebo jakkoli? :)

Copyright © Iva Fany Vyhnánková 2005++. All rights reserved.
Tyto stránky a celý jejich obsah jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem ( § 152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§ 32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).
CC License


[CNW:Counter]

ComicRank.com